12 мај 2017 | Кафе пауза

Најбрзиот психолошки тест што ќе ве разоткрие до срж

Следува најкраткиот психолошки текст што ги открива вашите основни карактеристики и особини.

10 едноставни совети да останете вечно млади!

Кажувајте им на луѓето што ги сакате колку ги сакате. Што почесто и што поискрено можете.

Филм: Чувари на галаксијата 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

Незаборавните чувари мора повторно да ја спасат галаксијата!

10 знаци дека вие сте им омилената тетка на вашите внуци

Вие сте пример за одговорност на вашите внучиња, додека истовремено сте и нивниот најголем извор на забава.

7 знаци на депресија кои луѓето не ги забележуваат

Доколку поминувате низ тежок период, постојат неколку работи кои ве „издаваат“, но луѓето околу вас најчесто не забележуваат дека се однесувате на таков начин затоа што минувате низ депресивна фаза.

Во која фаза била месечината на денот на вашето раѓање и што кажува тоа за вас?

Секој од нас има разни особини во зависност од фазата на месечината на денот на кој сме родени.

Возможно е да живеете совршен живот ако го дознаете значењето на зборот „совршенство“

Експертите тврдат дека вистинското совршенство не само што можеме да го постигнеме, туку тоа е и единствениот клуч за вистинската среќа и љубов.

Професорка со необичен стил која стана модна икона

Приказната на Лин Слејтер, 63-годишна професорка, се прошири низ целиот свет откако била фотографирана од група набљудувачи и новинари кои помислиле дека е некоја славна личност.

10 стилски чевли што секоја професионална жена треба да ги има

Професионалната облека понекогаш може да биде навистина задушлива – црни панталони, закопчани кошули, сиви палта...

Женски работи што мажите потајно ги обожаваат

Многу од припадниците на „посилниот“ пол се нежни и чувствителни иако се срамат да признаат.
12