26 октомври 2015 | Кафе пауза

Скандинавски трендови за уредување на ентериерот во кои веднаш ќе се заљубите

Скандинавија е една од најуспешните и најбогати европски области, која сѐ повеќе ги диктира трендовите.

Душко Радовиќ: Најубавите изреки за љубовта!

Сакаме да ве потсетиме на најубавите изреки кој ги кажал Душко Радовиќ за најубавото чувство на светот – за љубовта!

Не фрлајте ја кората од мандарини – ќе ве спаси од кашлица и болка во грлото!

Ако ве мачи болка во грлото или кашлица, а во домот имате мандарини кои се непрскани, од нивната кора можете да направите одличен лек.

Коса во боја на тиква: Хит нијанса за оваа есен!

Портокаловата палета на бои е идеална за есенските денови.

10 прашања кои можат да ви помогнат да откриете дали имате проблем со алкохолот

Одговарајте искрено на прашањата и собирајте ги бодовите пред секое соодветно тврдење...

Каков тип личност си според Дизни?

Замислете ја ненаспаната принцеза како брза на работа, како некој ѝ дише во врат во автобус преполн со средношколци... Која нормална принцеза би го издржала сето тоа?
Датум: 26 окт 2015
, Автор:

10 лекови за справување со тешкиот понеделник

Погледнете ја оваа листа која ќе ви помогне подобро да ја започнете новата недела и да внесете малку сјај во овој ден...

8 необични причини поради кои постојано сте уморни

Можеби станува збор за одредена состојба, болест или последица на одредени животни навики...

Тие немаат среќа: 3-те хороскопски знаци кои најчесто остануваат сами

Откријте што велат ѕвездите за 3-те знаци кои имаат најголеми шанси да останат сами.

5 знаци дека тој токсично влијае врз вас

Зборот „извини“ не постои во неговиот речник.