Коса во боја на тиква: Хит нијанса за оваа есен!

Коса во боја на тиква: Хит нијанса за оваа есен!

Ако ви е потребна нова промена на фризурата и ако размислувате што би можеле да направите со косата, тогаш ви предлагаме да размислите за коса во боја на тиква, која станува сè популарна за оваа есен.

1-kosa-vo-boja-na-tikva-hit-nijansa-za-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

Портокаловата палета на бои е идеална за есенските денови, бидејќи одлично им стои на светлите дами, какви што се повеќето од нас во текот на овој период. Покрај тоа, бидете сигурни дека оваа необична боја ќе се усогласува со вашата гардероба, бидејќи колку и на прв поглед да ви се чини дека е јака и агресивна, имајте на ум дека ова е боја „од природата“.

2-kosa-vo-boja-na-tikva-hit-nijansa-za-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

Овој нов хит е инспириран од популарниот напиток на Старбакс, Pumpkin Spice Latte, кој овој сиџир го нуди само во есенските денови. Ако сакате да експериментирате, сигурно ќе ви биде интересна портокаловата боја на коса низ која се преплетуваат занесни кафеави прамени. Резултатот ќе биде одличен, бидејќи вашата коса ќе изгледа многу природно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар