Најсрамните и најлудите работи кои жени ги направиле за најдобрите другарки

Некои жени се пресрамиле и ги кажале најлудите и најсрамните работи кои ги направиле за своите најдобри другарки.
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Книга: „Девојката што го урна осилото“ – Стиг Ларсон

Маестрален завршеток на најуспешната книжевна трилогија на денешницата кој мора да го прочитате
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Како да изберете тапети за вашиот дом?

Самото враќање на тапетите во мода ги натера производителите, покрај класичните дезени, на пазарот да понудат и покреативни ѕидни облоги.
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Животни кои ја изгубиле битката со мебелот во домот

Сопствениците на домашни миленици се секогаш тука да го фатат сеирот, да им помогнат да излезат, и секако, претходно задолжително да го овековечат овој смешен момент. :)
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Како странските јазици им звучат на оние кои не знаат да ги зборуваат?

Погледнете го видеото кое можеби ќе ве инспирира да пробате да „зборувате“ француски, или јапонски, на пример?
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Уметност во пустината Сахара стара 17 години, видлива и од „Google Earth“

„Во нашите умови, пустината е единственото место каде што може да се доживее бесконечност.“

25 стереотипни претпоставки кои мажите ги имаат за жените

Навистина многу од претпоставките кои мажите ги имаат за припадничките на понежниот пол се точни за повеќето жени, но поради фактот дека сепак не важат за сите, тоа ги прави стереотипи.
Датум: 05 мар 2014
, Автор:

Слатки кутриња кои изгледаат како мали панди

Сите ние сме разочарани што пандите не се соодветни за домашни миленичиња, но овие неодоливи кутриња од Кина кои личат на мали панди можат да послужат како одлична замена. Интересно е што родителите на овие кутриња ни најмалку не наликуваат на ова животно, но ете, природата сакала да