магија | Кафе пауза - Part 3

Веридби како од бајките и покрај лошите временски услови

Магични фотографии кои ја слават љубовта и покрај лошите временски услови.

8 нешта кои момците потајно сакаат да ги прават со вашите гради

Што мислите, што би правеле тие со вашите гради доколку имаат пристап до нив 24/7?

Црна магија: Кафе кое ќе го маѓепса вашето срце

Откако еднаш ќе го пробате ова кафе, веќе никогаш нема да сакате да пиете нешто друго...

Новогодишната атмосфера ширум светот

Луѓето од сите краеви на светот се понесени од празничната магија која ја носи овој период од годината, па на социјалните мрежи ги споделуваат своите новогоднишно украсени градови.
Датум: 23 дек 2014

Хари Потер нè учи на големи животни лекции, кои ги сфаќаме откако ќе пораснеме

Љубителите на Хари Потер можеби не можат да летаат на метла и немаат магични стапчиња, сепак се подобри луѓе благодарение на лекциите кои ни ги пренесе писателката.
Датум: 21 ное 2014

Животните и есенската магија

Разгледајте ја оваа галерија со животни кои уживаат во есенската магија. Можеби ќе ве инспирираат и вие да излезете надвор.

Книга: „Најубавото место на светот е тука“ – Франсеск Миралјес и Каре Сантос

Најубавото место на светот е тука... или во кафулето веднаш зад аголот.

Филм: Академија за вампири (Vampire Academy)

Средното училиште никогаш не било потешко...

Магионичарот Дарси Оук ја маѓепса цела сала на Британското шоу за таленти

Им ги спушти вилиците на сите во салата, па вие подобро потпрете се на раката пред да пуштите „play“.
Датум: 22 апр 2014
, Автор:

Неверојатни трикови со баланс

Браќата Барнабас и Себастијан направиле одлично видео за рамнотежа кое ја истакнува убавината на физиката преку силно артистички сцени богати со симболи, детали и бавно темпо, кое ја поттикнува љубопитноста.
Датум: 25 мар 2014
, Автор:

Како реагираат кучињата на магични трикови?

Сте се запрашале ли некогаш како би реагирале кучињата на магија? Погледнете.