09 мај 2014 | Кафе пауза

Испробајте: 3 Кама Сутра пози за силните љубовници

Испробајте ги овие 3 секс-пози кои ќе ве доведат до врвно задоволство, но истовремено се и добар тренинг за рацете и мускулите на задникот.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

10 знаци дека сте со погрешна личност

Доколку се сомневате дека тој/таа можеби е погрешната личност за вас, внимавајте на следниве знаци.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Дом од соништата со прекрасен поглед на океан

Некој спомна рај на земјата? Што велите за прекрасен дом со кралски амбиент и поглед кон океан кој го одзема здивот?
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Направете си сами систематски преглед за 60 секунди

Проучете ги вашите дневни рутини и направете краток домашен систематски преглед со помош на неколку важни проверки.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Иновативни торби кои ќе се погрижат мобилниот никогаш да не ви биде празен

Овој пронајдок е совршен за оние кои постојано патуваат, а особено од корист може да ви биде на аеродром.

Широнеко – најсреќната и најмрзливата мачка на светот

Мачките се познати по нивната хронична мрзливост, но помеѓу сите дремковци, најголем дремко е мачорот Широнеко.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Како да ги носите 3-те најтешки стилови оваа пролет?

Често се прашувате: „Дали може мене ова да ми успее“ (да) „Дали оксфордките се само за мажите?“ (секако дека не) и „Дали патиките треба да си останат само во салата за вежбање?“ (не). Ова е решението на вашите дилеми.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Филм: Академија за вампири (Vampire Academy)

Средното училиште никогаш не било потешко...

Интимни автопортрети кои длабоко ќе ве трогнат

Овие неверојатни фотографии се длабоко експресивни, зрачат со сирова енергија и ослободени емоции...

За животот по дипломирањето

Честитки! Дипломиравте! И, што сега? Нормално е да чувствувате страв и возбуда, но време е да се подготвите за вистинскиот живот. Еве неколку начини на кои постепено ќе можете да се навикнувате на она што допрва ве чека.

Бидете фит со новиот јогурт на БиМилк

Фит јогурт за активен животен стил
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Започна продажбата на апартмани и изнајмување на деловен простор во статусниот комплекс Парк Резиденс

На локација со многу зеленило, просторност и светлина, во скопскиот градски парк!
Датум: 09 мај 2014
, Автор: