Интимни автопортрети кои длабоко ќе ве трогнат

Интимни автопортрети кои длабоко ќе ве трогнат

22-годишната фотографка Мелани Бресиа постојано изненадува со своите прекрасни и интимни автопортрети. Нејзините неверојатни фотографии се длабоко експресивни, зрачат со сирова енергија и ослободени емоции. Гледајќи во нејзините автопортрети е како да гледате во дел од нејзината душа, бидејќи таа целосно се изложува пред фотоапаратот. Секоја од овие фотографии побудува моменти на ранливост, љубов, копнеење и осаменост кои ги трогнуваат сите гледачи.

Интимни автопортрети кои длабоко ќе ве трогнатБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар