Бесен Астон Мартин со извонреден дизајн

Aston Martin Vanquish е најновиот модел од британскиот производител којшто плени со својата преубава спортска надворешност и со бесниот мотор сместен зад неа. Тој претставува мешавина на карактеристичните стилски црти за Астон Мартин, надополнети со револуционерните детали од најдоброто од компанијата – Aston Martin One 77.Бесен Астон Мартин со извонреден дизајнБесен Астон Мартин со извонреден дизајнСилниот 6-литарски В12 мотор вооружен со фантастични 573 коњски сили, нуди максимална брзина од 300 км/ч, при што од стартната позиција до 100 км/ч поминуваат само 4,1 секунди. Луксузниот и спортски имиџ е потврден и со извонредната внатрешност, изработена од карбонски влакна.Бесен Астон Мартин со извонреден дизајнБесен Астон Мартин со извонреден дизајнОној што сака да го види Aston Martin Vanquish во својата гаража, ќе мора да плати околу 240.000 евра.Бесен Астон Мартин со извонреден дизајнБесен Астон Мартин со извонреден дизајнБесен Астон Мартин со извонреден дизајнБесен Астон Мартин со извонреден дизајнБесен Астон Мартин со извонреден дизајнБесен Астон Мартин со извонреден дизајн


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар