Неверојатни трикови со баланс

Двајцата браќа од Унгарија, Барнабас и Себастијан, направиле одлично видео за рамнотежа кое ја истакнува убавината на физиката преку силно артистички сцени богати со симболи, детали и бавно темпо, кое ја поттикнува љубопитноста. Ова создава неверојатно визуелно искуство, кое е надополнето со прекрасна музика од Бах која доаѓа од музичка кутија. Целосниот ефект во ова видео е неверојатен и создава чувство како она што го гледате да е повеќе од наука, како да е спој на магија и уметност.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар