Новогодишната атмосфера ширум светот

Луѓето од сите краеви на светот се понесени од празничната магија која ја носи овој период од годината, па на социјалните мрежи ги споделуваат своите новогодишно украсени градови.

0-novogodishnata-atmosfer-shirum-svetot-kafepauza.mk.jpg

Дизниленд Париз, Франција

Многубројните сијалички, снешковци, Дедо Мразовци во различни бои придонесуваат празничната атмосфера да биде уште поеуфорична и многу позабавна.

1-novogodishnata-atmosfer-shirum-svetot-kafepauza.mk

Салерно, Италија

Во продолжение – дел од магија наречена „Нова година“ претставена низ фотографии кои ги споделија луѓето ширум светот.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар