Мислеле дека посвојуваат мини-прасе, но по 2 години и 300 кг сфатиле дека чуваат свиња во целосна големина

Мислеле дека посвојуваат мини-прасе, но по 2 години и 300 кг сфатиле дека чуваат свиња во целосна големина

Животот понекогаш знае да ви даде маскирана среќа. Кога Стив Џенкинс и Дерик Волтер од Канада ја посвоиле Естер, мислеле дека таа е само едно мало прасе. На нивно изненадување, по 2 години и 300 килограми, нивното „минијатурно прасенце“ се претворило во свиња со целосна големина. Но, тоа не ја спречило љубовта и пријателството на Стив и Дерек, баш напротив, нивното искуство со Естер ги променило нивните животи на подобро.

Тие мислеле дека посвојуваат мини-прасе, но по 2 години и 300 килограми сфатиле дека чуваат свиња со целосна големина

Кога тие сфатиле колку е Естер интелигентна и пријателски настроена (свињите се исто толку интелигентни како и кучињата), тие веќе не можеле да ја поднесат идејата да јадат месо, па токму затоа станале вегани. Исто така, поради начинот на кој Естер влијаела врз нив, тие решиле да создадат засолниште за животни. Тие велат дека не е едноставно да се чува свиња и не секој би можел да успее во тоа, па погледнете како тие се снаоѓаат со ова слатко животно во нивниот дом…

Тие мислеле дека посвојуваат мини-прасе, но по 2 години и 300 килограми сфатиле дека чуваат свиња со целосна големина

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар