Зошто излегуваме со момци кои не ни се допаѓаат?

Дали некогаш сте виделе пар каде дечкото и девојката воопшто не си одговараат еден со друг? Ви се случило ли да излегувате со некој кој не ви се допаѓа и ни малку не е блиску до вашите критериуми? Да, ни се случило на сите нас. Еве зошто некогаш девојките излегуваат со момци кои не им се допаѓаат вистински.

Зошто излегуваме со момци кои не ни се допаѓаат?

Здодевно ви е

Сакате да излегувате и да се забавувате а тој ви го нуди потребното внимание. Па што?

Сите ваши пријателки имаат дечковци

Искрено, тешко е да бидете тринаесетто прасе. Постојано ги гледате вашите вљубени другарки и сакате и вие некој покрај себе. Подготвени сте да се задоволите со некој кој не ги исполнува вашите критериуми.

Сексот е одличен

И во тој случај ќе му простите што не изгледа како Рајан Гослинг.

Загрижени сте дека вашите стандарди и критериуми се превисоки

Па можеби треба да се задоволите со нешто помалку од вашето замислено совршенство.

Тој е премногу љубезен

Толку е добар, прави сè како што треба. Каде ќе најдете некој кој ќе ве третира така? А дури и да сакате да не излегувате повеќе, ќе ви биде жал да му раскинете на толку добро момче.

Неговото тело е како извајано

ОК, можеби нема лице на фотомодел ама неговите стомачни…

Свесни сте дека нема да биде вашиот иден сопруг, па не се грижите многу

Се забавувате и не се грижите бидејќи знаете дека е само минлива фаза во вашиот живот.

Ви го разубавува денот

Знае да ве насмее и расположи дури и кога сте депресивни.

Смачено ви е од излегувања и трагање по вистинскиот

Барањето партнер може да биде тешко. Треба повторно да се впуштате во морето со луди ајкули и да се трудите да го најдете вашиот тип.

Сепак, не заборавајте дека колку и да ви е забавно и која и да е причината поради кој излегувате со него иако не ви се допаѓа, бидете подготвени да ставите крај. Таквата врска нема да ве исполнува и вие заслужувате многу повеќе од тоа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар