Црна магија: Кафе кое ќе го маѓепса вашето срце

Црна магија: Кафе кое ќе го маѓепса вашето срце

Откако еднаш ќе го пробате ова кафе, веќе никогаш нема да сакате да пиете нешто друго

Црна магија: Кафе кое ќе го маѓепса вашето срце

Потребни состојки:
  • 300 милилитри свежо подготвено црно филтер кафе (топло)
  • 1/4 лажичка екстракт од чоколадо
  • 1/4 лажичка екстракт од лешници
  • 1/4 лажичка екстракт од рум
Начин на подготовка:

Сипете го топлото кафе во шолја, а потоа додадете ги и останатите состојки. Додадете и засладувач, доколку сакате поблаг вкус. Промешајте и уживајте!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар