27 март 2015 | Кафе пауза

15 знаци дека имате прекрасен татко

Сигурно кога сте биле мали сте сметале дека вашиот татко е најдобар, најсилен, највешт и најпаметен. За многумина тоа важи и денес.

Како да ги исперете пожолтените перници?

Перниците се незгодни за одржување. Тие знаат брзо да соберат врз себе доста прашина, разни мириси и нечистотии поради кои на крај изгледаат пожолтено.

9 причини зошто тренирањето боречки вештини е одлично за вас и за вашите деца

Боречките вештини, односно спортови, се една од најдобрите физички и психички активности кои можете да ги одберете за вас или вашите деца.

Креативни обетки за гик девојки

Тие се забавни, разиграни и уникатни, сè што една гик девојка би посакала...

Најчестите митови за лебот во кои треба веднаш да престанете да верувате

До неодамна, лебот беше основна состојка во сечија исхрана. Но, во последниве неколку години изглед дека тој стана најголемиот злосторник во диетата...

8 начини на кои девојките ги плашат и одбиваат новите момчиња кои ги запознаваат

Иако запознаваат нови момчиња кои им се привлечни, тие понекогаш прават некоја од овие грешки и ги плашат или одбиваат своите потенцијални долгогодишни партнери.

5-те најчудни психолошки експерименти

Понекогаш креативноста на психолозите знае да ги одведе работите во необјаснива насока која води кон следниве чудни психолошки експерименти...

7 најслатки животни кои живеат на јапонскиот остров Хокаидо

Сите од нив се подвидови на некои други видови кои се среќаваат и на други места, но никаде не можете да ги најдете баш онакви какви што се на Хокаидо.

14 знаци дека сте личност со слободен ум

Вие не ги прифаќате работите така како што ќе ви ги кажат, туку сакате да се уверите во нив и да ги разберете.

3 нешта кои мајките мора да престанат да ги кажуваат пред нивните ќерки

Вие можеби не сте свесни, но со некои секојдневни изрази можете многу негативно да влијаете врз вашите ќерки.

Корисни совети за шминкање на русокосите

Русокосите може да избираат илјадници нијанси од светло платинести и ладно бронзени тонови до боја на пченица и карамела. Овие совети ќе ви помогнат да ја одберете вистинската нијанса на шминка според нијансата на вашата руса коса.
Датум: 27 мар 2015
, Автор:

8 нешта кои момците потајно сакаат да ги прават со вашите гради

Што мислите, што би правеле тие со вашите гради доколку имаат пристап до нив 24/7?
12