Како да ги исперете пожолтените перници?

Како да ги исперете пожолтените перници?

Перниците се незгодни за одржување. Тие знаат брзо да соберат врз себе доста прашина, разни мириси и нечистотии поради кои на крај изгледаат пожолтено.

Како да ги исперете пожолтените перници

Овој проблем можете да го решите многу лесно доколку перницата може да се пере во машина за перење алишта. Тоа може лесно да се провери на нејзината етикета. Ставете ја пожолтената перница во машината, додајте една чаша детергент за перење алишта, една чаша избелувач и половина чаша боракс и вклучете на највисока температура. Кога ќе се испере извадете ја перницата за добро да ја протресете, а потоа вратете ја во машината и вклучете ја центрифугата. Перницата ќе биде сосема бела кога сето тоа ќе заврши.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар