магија | Кафе пауза - Part 2

Тајните зад најпознатите 5 магични трикови

Доколку отсекогаш ве фасцинирале перформансите на илузионистите, тогаш погледнете ги следниве 5 популарни трикови и тајните зад нив.

Изгубете се во вечерната убавина на Токио

Неверојатни фотографии од магичниот Токио!
Датум: 30 мар 2016

Добредојдовте во Хаваи: Местото каде што се случува чиста магија

Џејсон Матијас е фотограф кој патува низ светот и сака да го долови чувството кое го доживеал во четирите години додека живеел на островот.
Датум: 25 мар 2016

17 животни лекции кои сите ние можеме да ги научиме од Хари Потер

Лекции за животот за кои само можеме да се надеваме дека ќе останат со нас... засекогаш.

Магични ноќни фотографии од Токио

Секој што бил во Токио знае дека градот најдобро се доживува во текот на ноќта и овие прекрасни фотографии го покажуваат токму тоа.
Датум: 21 јан 2016

Уживајте во магијата на овој месец: 10 нешта кои треба да ги направите во декември

Заљубете се во овој месец, заљубете се во вашиот живот и заљубете се во себеси.

Баш како од бајка: Најромантичната фотографија од венчавка која сте ја виделе!

Дождот може да ја направи вашата венчавка да биде како од бајка.

Инспиративни пораки поради кои ќе посакате да го освоите секој врв

Ја чувствувате ли и вие магичната привлечност на планините?

Експерт за окултизам открива: Вака изгледа црната магија…

Според францускиот окултист Елифас Ели, црната магија изгледа вака...

Надреални фотографии инспирирани од исклучителни визуелни филмови

Најчесто инспириран од големи филмови како Хари Потер, овој фотограф создава неверојатна уметност...

Богати и колоритни фотографии во кои се огледува светот

Треј Ретклиф е фотограф кој одлучил да ги улови сите убавини на светот. Неговите фотографии кријат разни тајни додека истовремено ја доловуваат магијата на живеењето во слики.