23 ноември 2015 | Кафе пауза

Најбараните модели: 4 бренда на обувки по кои сите лудуваат на социјалните мрежи

Да ве праша некој кои брендови имаат најјака армија од фанови на социјалните мрежи, веднаш би ви паднале на памет Маноло, Стјуард, Кристијан, Џими.. Но, тогаш би погрешиле уште во стартот.

Добри и лоши страни: Како детоксикацијата со сокови делува на организмот?

Повеќето програми за детоксикација со сокови подразбираат внесување на сокови од различни видови зеленчук и овошје.

Баш како од бајка: Најромантичната фотографија од венчавка која сте ја виделе!

Дождот може да ја направи вашата венчавка да биде како од бајка.

Ќе се зачудите кога таа ќе почне да го сече џемперот, но потоа ќе посакате и вие да го направите истото

Пред вас е една одлична идеја за загревање во ладните денови кои следуваат.

Овен, Лав и Стрелец: Што најмногу сакаат и посакуваат огнените знаци?

Доколку сакате подобро да ги запознаете Овенот, Лавот и Стрелецот, прочитајте во што уживаат и што најмногу посакуваат, бидејќи тие се најогнените знаци во целиот хороскоп.

15 луѓе кои не знаеле дека камерите снимаат

Погледнете ги следниве бесценети реакции на луѓе кои очигледно не сакале да го направат својот прв настап во живо пред камерите.

Сте нашле влакно во храната? Колку е тоа опасно за вашето здравје?

Многумина чувствуваат згрозеност кога ќе најдат влакно во своето јадење, нечиста школка во јавен тоалет или инсект во храната. Но, колку навистина се опасни тие за вашето здравје?

Не можете ни да замислите што сè пишуваат луѓето во своето CV

Апликант тврдел дека бил поранешен извршен директор во фирмата каде што аплицирал за работа.

5 животни трикови кои ќе ви помогнат да останете во добра форма за време на зимските месеци

Доколку сакате да го задржите вашето здравје и да не се разболите оваа зима, многу е важно да ја одржувате вашата форма преку вежбање и здрава исхрана.

4 начини на кои можете да го поттикнете растот на вашата коса

Сè што треба да направите е да ги следите овие неколку чекори...

Скопје се отвори! Што се случуваше во петокот во Скопје?


Станица 26 беше местото со кое Heineken ја започна „турнејата“ на забави низ Македонија. Dimitri од Амстердам беше човекот кој ја отвори авантурата...
Датум: 23 ное 2015
, Автор: