Најбараните модели: 4 бренда на обувки по кои сите лудуваат на социјалните мрежи

Да ве праша некој кои брендови имаат најјака армија од фанови на социјалните мрежи, би биле сигурни дека знаете кои дизајнери се во прашање. Веднаш би ви паднале на памет Маноло, Стјуард, Кристијан, Џими.. Но, тогаш би погрешиле уште во стартот, бидејќи, неодамнешното истражување спроведено на мрежите како Твитер, Фејсбук и Инстаграм покажа дека помалку познатите дизајнери на обувки имаат попристапни цени и се поголем магнет од скапите брендови. Не земајќи ги во обѕир супер популарните брендови како Најк и Адидас, кои во својата понуда имаат патики, но и голема понуда на спортска облека, истражувањето се сконцентрирало на оние брендови кои во својата понуда имаат само обувки.

1-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

За овие брендови, покрај атрактивните модели на обувки, својствен е и високо развиен имиџ, како и естетски привлечни фотографии кои се темел за популарност на социјалните мрежи.

1. Steve Madden

2-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_ 4-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_ 3-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

2. Sam Edelman

5-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_7-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_6-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

3. Keds

8-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_9-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_ 10-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_

4. Ugg Australia

11-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_12-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_ 13-najbaranite-modeli-4-brenda-na-obuvki-po-koi-site-luduvaat-na-socijalnite-mrezhi-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар