Ќе се зачудите кога таа ќе почне да го сече џемперот, но потоа ќе посакате и вие да го направите истото

Од ова видео ќе научите како да направите зимска капа од стар џемпер. Притоа ќе искористите минимум материјал, а освен тоа, авторката на видеото, тврди дека нема потреба од шиење!

na-pochetokot-kje-se-zachudite-koga-taa-kje-zapochne-da-go-seche-dzhemperot-no-potoa-kje-posakate-i-vie-da-go-napravite-istoto-kafepauza.mk

Потребни материјали:
  • Пиштол за лепило
  • Џемпер
  • Игла и конец
  • Ножици

6-na-pochetokot-kje-se-zachudite-koga-taa-kje-zapochne-da-go-seche-dzhemperot-no-potoa-kje-posakate-i-vie-da-go-napravite-istoto-www.kafepauza.mk_

1. За почеток, исечете правоаголник од џемперот, отсекувајќи го горниот дел и ракавите.

2-na-pochetokot-kje-se-zachudite-koga-taa-kje-zapochne-da-go-seche-dzhemperot-no-potoa-kje-posakate-i-vie-da-go-napravite-istoto-www.kafepauza.mk_

2. Потоа, исечете го страничниот раб од едната страна.

3. Замотајте го правоаголникот околу главата, за да го одредите потребниот обем.

4-na-pochetokot-kje-se-zachudite-koga-taa-kje-zapochne-da-go-seche-dzhemperot-no-potoa-kje-posakate-i-vie-da-go-napravite-istoto-www.kafepauza.mk_

4. Потоа, следете ги јасните инструкции на мајсторката:

Напомена: Нашата препорака е сепак да ја сошиете капата, а не да ја лепите. Но секако, одлуката е ваша.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар