25 март 2016 | Кафе пауза

Најдобрите позадини за совршени Инстаграм фотографии

Верувале или не, кога станува збор за успешна фотографија, позадината има клучна улога.

Елегантни начини на кои атрактивните жени ги одбиваат момците кои не им се допаѓаат

Жените со висока самодоверба не потклекнуваат под влијание на мажите кои бараат само љубовна авантура.

7 клучни разлики помеѓу зрелите мажи и недораснатите момци

Што е тоа што ги разликува зрелите мажите од останатите припадници на машкиот пол?

Филм: Бетмен против Супермен: Зора на правдата (Batman v Superman: Dawn of Justice)

Најголемите херои на планетата и пошироко застануваат на двете спротивни страни на фронтот во битката за опстанокот на човештвото.

Астрологијата открива: Кои хороскопски знаци најлесно се заљубуваат?

Има ли некој кој не сака својот живот, покрај со успеси, да го исполни и со љубов?

Креативни илустрации кои совршено ги покажуваат недоразбирањата помеѓу луѓето

Без разлика колку добро познавате некоја личност, никогаш не можете да бидете 100% сигурни што тој или таа мисли или чувствува.
Датум: 25 мар 2016

25 совети кои постојано ги игнорираме, а не треба тоа да го правиме

Среќниот и убав живот се крие зад оние совети кои упорно ги земаме здраво за готово.

10-те супермоќи на пречувствителните луѓе кои ги издвојуваат од другите

Пречувствителните луѓе сочинуваат дури 20% од светското население.

Чудотворен чај кој ги опушта мускулите, но и мислите

Нашето општо здравје зависи од количината на сонот.

Добредојдовте во Хаваи: Местото каде што се случува чиста магија

Џејсон Матијас е фотограф кој патува низ светот и сака да го долови чувството кое го доживеал во четирите години додека живеел на островот.
Датум: 25 мар 2016

За добар почеток на денот: Кратки шеги кои без сомнение ќе ве насмеат

Убаво е ако може секој ден да го започнеме со шега која ќе извлече насмевка на нашето лице.
Датум: 25 мар 2016
12