Мини здолништата не ја напуштат сцената: Еве како да ги носите оваа сезона!

Доколку оваа сезона во работната, секојдневната или во некоја друга варијанта облечете мини здолниште, ќе го направите најдобриот моден избор.

ТВ серија: Џесика Џоунс (Jessica Jones)

Поранешна суперхеројка започнува со својот живот од почеток така што станува приватен детектив

Музичка компилација од најпопуларните поп песни во 2015 година

Музичките артисти ширум светот го користат ова време за споделување на нивните ремикси од најпопуларните песни во текот на целата година.

Како да ја прилагодите вашата шминка на студените зимски денови?

Со пониските температури доаѓа и промена на облеката, па токму затоа логично е да следува и промена на мејкапот.

20-те најневеројатни изуми за 2015 година

Избравме 20 од најинтересните нешта кои дизајнерите ги смислија изминатава година, за што им оддаваме признание за креативност, иновативност и практичност.

Откријте што зборува за вас вашиот омилен појадок

Верувале или не, она што обожавате да го јадете наутро може многу да каже за вашиот карактер.

Ова е фризурата за сите временски прилики и неприлики

Без разлика дали сте тргнале во продавница, на работен состанок, на факултет или на забава – оваа фризура е полн погодок!

И најсилните плачат: 7 видови најлоши болки кои човечкото тело може да ги издржи

Болката е всушност субјективно чувство, бидејќи секој од нас има различен праг на толеранција, но овие 7 видови болки се најсилните кои еден човек може да ги почувствува.

Уживајте во магијата на овој месец: 10 нешта кои треба да ги направите во декември

Заљубете се во овој месец, заљубете се во вашиот живот и заљубете се во себеси.