Музичка компилација од најпопуларните поп песни во 2015 година

Музичка компилација од најпопуларните поп песни во 2015 година

Декември. Месецот во кој главна тема на разговарање се најдобрите и најлошите нешта кои се случиле во текот на последниве 12 месеци. Бидејќи од неодамна е традиција, музичките артисти ширум светот го користат ова време за споделување на нивните ремикси од најпопуларните песни во текот на целата година.


Музичка компилација од најпопуларните поп песни во 2015 година

Диџејот Earworm оваа година прв започнал, така што го објавил ова одлично видео кое ги вклучува најдобрите поп песни од оваа година. Додека ја слушате неговата музичка компилација која тој ја нарекол 50 нијанси поп, без сомнение ќе почувствувате и носталгија за 2015 која набрзо ќе заврши…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар