09 март 2016 | Кафе пауза

Си зборувате сами со себе? Психолозите велат дека сте натпросечно интелигентни!

Дали и вие сте едни од оние луѓе кои постојано разговараат со самите себеси?

Пред и потоа: Фотографии кои ни ја покажуваат вистинската моќ на шминката

Во светот каде што владее Фотошоп најчесто тоа што го гледаме не е исто со реалноста.

Дали сте родени за успех?

Сите луѓе сонуваат дека еден ден ќе станат многу успешни, но колку од нив навистина ги остваруваат овие соништа?

17 животни лекции кои сите ние можеме да ги научиме од Хари Потер

Лекции за животот за кои само можеме да се надеваме дека ќе останат со нас... засекогаш.

8 знаци кои покажуваат дека имате силен карактер

Луѓето со силен карактер не дозволуваат никој да ги смета за нешто помалку од тоа што се.

4 моменти кога играњето на сигурна карта може да ве повреди

Кога играњето на сигурно ве води во опасност?
Датум: 09 мар 2016

Од каде потекнуваат нашите стравови и фобии?

Дали гените се главните причинители на нашите стравови или животните искуства се вистинските виновници за нивната појава?

Пролетна инспирација: Кои бои на коса ќе бидат хит оваа сезона?

Според познатите фризери, за време на пролет 2016 ќе владее убавиот и природен изглед на косата.

7 едноставни техники за олеснување на секојдневниот живот

Дали постојат лесни техники кои ќе ни го олеснат секојдневниот живот?
Датум: 09 мар 2016

3 италијански десерти кои секој мора да ги проба

Вкусни и едноставни италијански десерти кои мора да ги пробате.
Датум: 09 мар 2016

Што е тоа што ги прави луѓето вредни и достојни?

Која е личноста што ја гледате во метафорското огледало на животот?
12