Пред и потоа: Фотографии кои ни ја покажуваат вистинската моќ на шминката

Пред и потоа: Фотографии кои ни ја покажуваат вистинската моќ на шминката

Ако ја прашате Мелиса Марфи, мејкап артистка од Лос Анџелес, таа без сомнение ќе ви каже дека шминката е уметност и дека внатрешноста е тоа што навистина вреди. Таа на Инстаграм е позната по своите „пред и потоа“ фотографии во кои може да се види нејзиниот талент, како и моќта на шминката. Нејзината работа ни открива дека е потребно многу време и многу козметички производи за девојките да изгледаат како филмски ѕвезди, како и дека во светот каде што владее Фотошоп најчесто тоа што го гледаме не е исто со реалноста. Погледнете…

(1) Пред и потоа: Фотографии кои ни ја покажуваат вистинската моќ на шминката


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар