15 јуни 2015 | Кафе пауза

Мислевте дека знаете сè за Луи Витон? За овие факти сигурно никогаш не сте слушнале

Иницијалите „ЛВ“ може да се забележат насекаде, на модните писти, на многубројните креации на познатите дами.

11 кучиња кои не се баш свесни за новодојденото бебe

Во оваа галерија од слатки слики ќе видите неколку кучиња кои сè уште не се помириле дека мора да го споделуваат вниманието кое претходно било само за нив.
Датум: 15 јун 2015

8 вечни правила за животот и врските

Клишеата постојат со причина, тие се животни лекции.

Што може да ве расплаче според вашиот хороскопски знак?

Некои знаци се поемотивни од другите, но сите имаат свои слабости кои предизвикуваат солзи во нивните очи. Дознајте што може да го расплаче секој хороскопски знак.

Богати и колоритни фотографии во кои се огледува светот

Треј Ретклиф е фотограф кој одлучил да ги улови сите убавини на светот. Неговите фотографии кријат разни тајни додека истовремено ја доловуваат магијата на живеењето во слики.

Дознајте како Гугл може да ви помогне во одлуката за вашиот нов смартфон

Гугл неодамна го пушти веб-сајтот Which Phonе. Како што кажува самото име, сајтот сугерира предлози за телефони за неодлучните корисници според критериумите кои тие самите ги внесуваат.

Исфрлете ја употребата на пудра со помош на овие трикови!

Во текот на летните месеци не би сакале целата шминка да ви се топи од лицето. А нанесувањето тешки пудри, освен што штетно влијае врз кожата, и лошо изгледа.

Животот е премногу краток за да бидете мирни: 7 причини зошто е во ред да бидете лудата девојка

Да бидете луди понекогаш е најдоброто нешто што можете да го направите за себе.

15 моќни совети кои ќе го спречат отекувањето на очите

Отекувањето на очите е чест проблем со кој се соочуваат многу луѓе. Постојат многу различни причини за создавањето на темните кругови, но постојат и многу решенија.

Поучна приказна: Исполнување на ветеното

Уште од почетокот на нивната врска, родителите на девојката не се согласувале со нејзиниот избор на момче...

25 начини на кои можете да препознаете Македонец секаде низ светот

Вие сте оние кои стојат до двата најголеми куфери на аеродром.

4 начини на кои татковците позитивно се менуваат во вашите очи по вашата 20-та година

Погледнете ги 4-те најголеми начини на кои вашиот татко се менува во вашите очи како што ќе созревате...
12