Уметност на кафе каква што не сте виделе досега

Уметност на кафе каква што не сте виделе досега

Кангбин Ли е еден од оние уметници што ја споиле својата љубов за цртање и за кафе и создале нешто едноставно неверојатно. Неговите дела ќе ве остават без зборови и ќе ве замислат дали воопшто би имале срце да го пиете кафето што тој ви го послужил. Уживајте во прекрасните фотографии!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар