магија | Кафе пауза - Part 4

7 работи во кои никогаш не сте престари да верувате

Никогаш не заборавајте дека е важно да ја сочувате вербата и да имате соништа, затоа што само така ќе бидете среќни и ќе ја почувствувате вистинската смисла на животот.

Чукни во дрво

Колку од вас биле на „бајачка“, или што би рекла сестра ми, на пагански психијатар, или макар познавате некој кој бил однесен од страна на мајка му или баба му?
Датум: 19 јан 2014
, Автор:

Ќе добијам ли бакнеж ако заврне снег?

Со цел да ја донесат божиќната магија во Аризона, државата во која речиси никогаш не паѓа снег, овие мајтапчии со помош на вештачки снег и бела имела, се обидуваат да ги натераат луѓето да ги бакнат в уста. :)

Дајнамо – магионичарот кој го воодушевува светот

Како и секој магионичар-илузионист, Дајнамо е одличен со картите и ситните парички, но неговите трикови ги надминуваат сите вообичаени очекувања...
Датум: 12 дек 2013
, Автор:

Како се раѓа бебе со помош на магија?

Во слатка фотосерија која ја нарекува „The Magic Show“, таткото Ентони Стјуарт се облекува како магионичар, а неговата сопруга е секси асистентка...

Магијата сокриена во секојдневието

Без разлика дали дејството се случува во природата или во вртоглавата урбана средина, илустрациите на артистот Паскал Кампион, создаваат причина за радост кон секојдневниот живот.

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Филмовите на Дизни отсекогаш изобилувале со романтика и магија...

Книга: „Да можеш да ме видиш сега“ – Сесилија Ахерн

Топла и мудра приказна, одлично раскажана, која со малку магија ќе ве натера никогаш да не изгубите верба...
Датум: 04 сеп 2013
, Автор:

Филм: Голема илузија (Now You See Me)

Илузија која ја воодушевува публиката, но во целата претстава има и нешто повеќе од трик
Датум: 30 авг 2013
, Автор:

Магичен спреј со кој никогаш повеќе нема да се намокрите

„Never wet“ е водоотпорен револуционерен производ, кој засекогаш ќе ја промени перцепцијата кај луѓето :)

Магија во армиските редови – војници во „Хари Потер“ расположение

Оружјето го замениле со метли и ги направиле досега најоптимистичките фотографии во армијата. Погледнете ги.
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Филм: Големиот и моќен волшебник од Оз (Oz the Great and Powerful)

Филм за вербата во сопствените способности