31 мај 2013 | Кафе пауза

Мечка се одбива од шофершајбна и прави неколку салта назад

Погледнете ја само нејзината еластичност и вештини. :)
Датум: 31 мај 2013
, Автор:

Една поинаква врска на далечина

Краткиот филм „The long distance relationship“ раскажува приказна за двајца млади луѓе кои се нафатиле на овој чекор. Ова сепак, не е типична приказна за врска на далечина...
Датум: 31 мај 2013
, Автор:

Како до правилен избор на машки фармерки?

Многу често се носат, па затоа е многу битно секогаш кога купувате нов пар да не згрешите во изборот.

Филм: Големиот и моќен волшебник од Оз (Oz the Great and Powerful)

Филм за вербата во сопствените способности

Отстранете ги акните со пивски квасец

Пивскиот квасец придонесува за поубава кожа, па затоа може да се користи и за ослободување од акните.

3 едноставни вежби за затегнување на рацете

Овие три вежби бараат труд, но ако сте доволно упорни ќе ви помогнат да се ослободите од оние тврдоглави масни наслаги на горниот дел на рацете.

Уметноста на природата во раните утрински часови

Погледнете ги наредниве неколку фотографии каде што природата создава своја уметност преку овој фасцинантен феномен, познат како утринска роса.