Една поинаква врска на далечина

Една поинаква врска на далечина

Оние кои одржувале долги врски на далечина, знаат колку е тешко чувството да се биде толку оддалечен од личноста која е толку блиску до срцето. Благодарение на технологијата, денес врските на далечина можат многу да се „доближат“, но покрај тоа, празнината во срцето се чувствува секој ден.

Една поинаква врска на далечина

Краткиот филм „The long distance relationship“ раскажува приказна за двајца млади луѓе кои се нафатиле на овој чекор. Ова сепак, не е типична приказна за врска на далечина…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар