03 октомври 2013 | Кафе пауза

Идилично дуплекс поткровје во Гетеборг, Шведска

Дневната соба е во главниот фокус на овој стан, а три големи прозорци водат кон терасата која е создадена за уживање во летните денови...

Зошто мажите треба да стапат во брак?

Треба да стапите во брак бидејќи најдобрата пријателка ќе ви биде воедно и љубовница. :)

Часот на раѓање влијае на вашиот карактер

Секој час во денот има своја астролошка фреквенција која ја диктира енергијата на луѓето. Па токму затоа, часот во кој сте родени може да каже многу за вашиот карактер.

Минималистички приказ на филозофски концепти

Погледнете ги илустрации кои на едноставен и интересен начин ги претставуваат основните начела на детерминизмот, реализмот, нихилизмот и други филозофски учења.
Датум: 03 окт 2013
, Автор:

Секојдневни звуци кои сите ги обожаваме

Дождовните капки кои удираат по кровот, нежното пукање на дрвата во огнот, отворањето тегла или вадењето тапа од шише, сипувањето на кафето во вашата шолја и чекорењето по недопрен снег.... Кој ви е омилен? :)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Филмовите на Дизни отсекогаш изобилувале со романтика и магија...

10 причини да одите со семејството во природа

Покрај вообичаеното релаксирање и зближување, постојат уште неколку придобивки од времето во кое семејството заедно ужива во природата.

Концертна сала на дување

Наменета е за организирање на турнеа низ северниот дел на Јапонија, кој беше најпогоден од цунамито во 2011 година.

Спектакуларното двојно виножито фотографирано ширум светот

Овој природен феномен се случува во моментот кога дел од зракот светлина кој влегува во капка дожд ќе се рефлектира по втор пат во капката, пред да излезе од неа.

50 неверојатни факти за Земјата

Интересен инфографик кој ќе ве остави без зборови...