Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Филмовите на Дизни отсекогаш изобилувале со романтика и магија. Секој нивни цртан филм има шарм и моменти кои вечно ќе се паметат. Ова се само еден мал дел од нив. Која ви е вам омилена?

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Јуџин ја спасува Рапанзел (Заплеткано)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Галењето на Симба и Нала (Кралот лав)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога принцот ќе ја оживее Снежана со бакнеж (Снежана и седумте џуџиња)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога Трамп и Лејди јадат шпагети (Дамата и Скитникот)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Венчавката на Понго и Пердита (101 далматинец)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога Ѕверот ја ослободува Бела (Убавицата и Ѕверот)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Аладин и Џасмин си ги довршуваат речениците еден со друг (Аладин)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога Воли ќе ја пронајде Ива (Воли)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога Џорџ ќе ја сретне Мег (Пејпермен)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Тарзан ѝ ја покажува џунглата на Џејн (Тарзан)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога Ерик ќе се разбуди на плажата од допирот на Ариел (Малечката сирена)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога Херкулес ќе одбие да стане бог за да остане со Мег (Херкулес)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Кога Карл ќе ја гушне Ели (Up)

Најромантичните сцени од цртаните филмови на Дизни

Танцот на Пепелашка и принцот (Пепелашка)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Monika Reply

    <3

Остави коментар