Концертна сала на дување

Концертна сала на дување

Оваа интересна концертна сала беше поставена во Јапонија на 27 септември, а ќе остане таму до 13 октомври. Проектот Ark Nova е дело на британскиот скулптор Аниш Капур и на јапонскиот архитект Арата Исозаки, а е наменет за организирање на турнеа низ северниот дел на Јапонија, кој беше најпогоден од цунамито во 2011 година.Концертна сала на дувањеСалата многу лесно се поставува и издишува, а клупите за седење во неа се направени од оштетените дрва од цунамито. Во салата ќе се одржат неколку концерти, настани и работилници.Концертна сала на дување Концертна сала на дување Концертна сала на дување Концертна сала на дување


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар