12 јули 2013 | Кафе пауза

Секс трикови од порно филмовите кои вреди да се пробаат

За да си ја вратите страста во врската, да ви се подигне самодовербата и за се чувствувате многу позадоволни од својот сексуален живот...
Датум: 12 јул 2013
, Автор:

Магичен спреј со кој никогаш повеќе нема да се намокрите

„Never wet“ е водоотпорен револуционерен производ, кој засекогаш ќе ја промени перцепцијата кај луѓето :)

Мали слатки прасенца кои ќе ви го направат денот поубав

Оваа колекција фотографии од слатки прасенца ќе ве расположи и ќе ви го направи денот. Само бидете внимателни да не се предозирате од нив, преслатки се. :)

Постери со култни возила од филмски класици

Секое од возилата достојно ги претставува филмските класици, па токму затоа постерите се одлично замислени и реализирани.

Домашен ликер од рум и банани

Ликер со егзотичен вкус кој е многу лесен за подготвување

Филм: Местото зад боровата шума (The Place Beyond the Pines)

Еден настан и последиците кои ги чувствуваат повеќе генерации

Прекрасни креации од разнобојни растенија

Интернационалниот натпревар во хортикултурна уметност кој се одржува во Монтреал, Канада опфаќа креирање и монтирање на живи уметнички дела од растенија со листови во разни бои.
Датум: 12 јул 2013
, Автор:

Егзотични дестинации и хотели за авантуристичко лето

Се мислите каде сакате да патувате? Летниот период е секогаш најдобар за патување на поегзотични и далечни дестинации.

Волонтери им помагаат на мали желчиња да го најдат својот пат до морето

„За да се осигураме дека овие желчиња нема да тргнат во погрешна насока, направивме човечки ѕид од волонтери за да ги насочуваат“.

Во внатрешноста на новиот центар за податоци на Фејсбук

На работ на Арктичкиот круг, каде што реката Луле се сретнува со Ботничкиот залив во Лулео, Шведска се наоѓа најновиот центар за податоци на Фејсбук.