12 декември 2013 | Кафе пауза

Направете сами: Зимски ракавици за екран на допир

Постапката е многу едноставна и нема да ви треба ничија помош.

Вака изгледа живеењето секој ден, како да ви е последен

Луис Кол имал многу добра причина за да го сподели своето видео со целиот свет. Овој 30-годишен дечко шета низ светот, ги документира неговите искуства и ја споделува авантурата по социјалните мрежи.

Најпосетените места за оваа година според чекирањата на Фејсбук

Составен дел од секое туристичко патување, покрај фотографирање на најпознатите локации, е и чекирањето на социјалните мрежи, особено на Фејсбук...

Кафуле во Ница кое скапо ја наплатува непристојноста

Бидете пристојни или подгответе се да платите поскапо – ова накратко е пораката којашто едно кафуле во Ница сака да им ја испрати на своите муштерии, со една занимлива табла со цени.

Оптичка илузија со голи тела

Употребувајќи го човечкото тело како материјал, фотографот Оливие Валсеки им нуди на гледачите фотографии од органски скулптури, поигрувајќи си со симетријата...

Дајнамо – магионичарот кој го воодушевува светот

Како и секој магионичар-илузионист, Дајнамо е одличен со картите и ситните парички, но неговите трикови ги надминуваат сите вообичаени очекувања...
Датум: 12 дек 2013
, Автор:

Прекрасен човек спасил мала верверичка од смрзнување

Ова е Епл Мунбин, беспомошно вервериче коешто се смрзнувало во шумата. За негова среќа, еден прекрасен човек навреме го пронашол, на чекор пред смртта.

Видео кое ќе ги расплаче сите мајки…

Многу мајки секојдневно се запрашуваат дали си ја вршат добро својата работа како воспитувачи на своето дете.

Песни за полесно учење

Инструменталните песни претставуваат совршен спој на пијано, виолина, флејта и други инструменти. Доколку вистина сакате да се фокусирате на она што го учите и да успеете, ви препорачуваме да ги слушнете следниве неколку песни.

Домот на кралицата Мери како минијатурен, куклен дом

Една од работите кои мора да ги посетите кога одите во Виндзор, Англија, е куклениот дом на кралицата Мери - најголемиот, најубавиот и најпознатиот куклен дом во светот.

Како со помош на кафе и мед да ја победите кашлицата?

Иранските научници дошле до едно необично откритие.

Музички стихови: Кога си туѓинец – Д’ Дорс (People Are Strange – The Doors)

Не е лесно да се сфати поет како Морисон, но како и да ги сфатите овие стихови тие секогаш делуваат како добро да доловуваат дел од реалноста.
12