08 октомври 2013 | Кафе пауза

Најсилниот маж на светот во очите на една жена

Интересно стрипче кое ќе ви илустрира како изгледа вистинска љубов на еден поинаков начин.

Топол минималистички стан во студената Москва

Минималистичкиот дизајн најчесто значи жртвување на топлината на станот за добивање на поголема функционалност, но од секое правило има отстапувања. Така е и во овој случај.

6 креативни начини да направите јајце на око

Применете некој од овие кул начини да си приготвите уникатно јајце на око во облик на круг, цвеќе или срце, кои не само што изгледаат интересно, туку имаат и одличен вкус. Бонус: вашите гости ќе бидат воодушевени! :)

Хорор кавга во едно њујоршко кафуле

Девојката којашто си го пиела кафето на нејзината маса, збеснала откако едно момче ѝ го истурило врз нејзиниот лаптоп. Продолжението на кавгата се претворa во надреална хорор приказна која морате да ја погледнете со сопствени очи.

Секси ноќници од „Victoria’s secret“ кои ќе ги обожава вашиот партнер

„Victoria’s secret“ е синоним за секси, а овие ноќници се олицетворение на нивната визија.

5 проблеми кои можат да ги предизвикаат високите штикли

Плускавци, болки и рани на стапалата се проблеми со кои се соочува секоја сопственичка на високи потпетици. Еве како да го лоцирате предизвикувачот на болката и предлог-решение како да се ослободите од неа.

Познати личности кои биле во врска во минатото

Познатите личности често знаат да изненадат со некој потег, а многупати тоа го прават за да им се зголемат публицитетот и славата.

ЕВС – можност бесплатно да волонтирате и да живеете во странство до една година

Можност да живете во поинаква култура, да патувате, да сретнете многу нови луѓе, да го научите јазикот на земјата во која престојувате...

Магијата сокриена во секојдневието

Без разлика дали дејството се случува во природата или во вртоглавата урбана средина, илустрациите на артистот Паскал Кампион, создаваат причина за радост кон секојдневниот живот.

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Јако, црно, со млеко и пена, со колач или без ништо, во пластична или во порцеланска чаша, кафето е напиток со кој се буди целава планета. Погледнете како се служи кафето во различни држави ширум светот.