Како се служи кафето во различни делови од светот?

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Интересна е помислата дека огромен број луѓе ширум светот, го започнуваат денот на ист начин – со шолја кафе. Јако, црно, со млеко и пена, со колач или без ништо, во пластична или во порцеланска чаша, кафето е напиток со кој се буди целава планета. Погледнете како се служи кафето во различни држави ширум светот.

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Франција

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Грција

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Мајами

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Египет

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Шведска

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Јапонија

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Аргентина

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Индија

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Велс

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Шпанија

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Русија

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Гана

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Мексико

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Исланд

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Мадагаскар

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Австралија

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Кореа

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Италија

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Израел

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Данска

Како се служи кафето во различни делови од светот?

Германија

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. nena Reply

    kolu se primamli vi kafinjata po svetot sakam kafe.Fuldzanot so cigara mi ostavi najsilen vpecatok,jas sum samo za toa.

Остави коментар