Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Кога децата ги прават овие работи, тогаш е сосема ОК, но кога возрасен прави детски работи, тогаш мора да е луд. Погледнете кои работи им прилегаат на децата, но дефинитивно не и на возрасните. 🙂

Лазење низ тунели на детско игралиште

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Заспивање кај ќе стигнете

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Употреба на секакви предмети наместо капа

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

„Рандом“ врискање во секое време од деноноќието

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Лазење под маса

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Носење нешто тотално откачено без луѓето да се запрашуваат за вашата ментална состојба

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Мачкање храна по вашето лице, без луѓето да се запрашуваат за вашата ментална состојба

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Одење по земја

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Неодговарање на прашања, бидејќи сте срамежливи и слатки

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Извлекување од досадни ситуации, за да одите да си играте

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Безгрижна игра и забава во замок за скокање

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Зачувување на достоинството во детски базен

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

Плачење кога не ви даваат сладолед

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца но не и денес

Обожавање плишани мечиња

Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес Однесување кое ни беше дозволено како деца, но не и денес

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар