24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

Тортите се десерт распространет низ целиот свет и едноставно не можеме да ги надраснеме. Па луѓето често сакаат да експериментираат со декорирањето торти и понекогаш создаваат вистински уметнички дела. Понекогаш на почетокот нема да ви се верува дека станува збор за десерт. Погледнете некои од најимпресивните реалистични торти.

1. Мајчината љубов овековечена во торта

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

2. Дедото сакал тортата да биде негова рефлексија

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

3. Речиси преубаво за да го изедете

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

4. Колку всушност се големи тортите во форма на замоци

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

5. Цвеќињата не се јадат

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

6. Тортата е навистина магично нешто

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

7. Фантазијата никогаш не била олку вкусна

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

8. Направена специјално за Рита Ора

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар