27 ноември 2018 | Кафе пауза

Новинарка од Кафе пауза победник на конкурсот „Визија за европско Скопје“

Кристина Шумадиева е победник на конкурсот за краток новинарски есеј на тема „Визија за европско Скопје“, што беше распишан во рамките на мултимедијалната ноемвриска манифестација „Денови на европско Скопје“.
Датум: 27 ное 2018
, Автор:

Есен во Амстердам

Амстердам е магичен град.

Поминувате низ кризен период? Одберете една од овие слики и дознајте што треба да направите!

Одберете една од овие слики и дознајте што навистина ви е потребно во овој момент...

Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат најубав крај на 2018 година!

Преостанаа уште малку денови од оваа година, но има уште време до крајот. До тогаш сè и сешто би можело да ни се случи.

Што може да ве научи вашето милениче за животот, љубовта и сè останато?

Дали сте помислиле какво влијание има вашето милениче врз вас и вашето ментално здравје?

24 реалистични торти што нема да сакате да ги изедете

Тортите се десерт распространет низ целиот свет и едноставно не можеме да ги надраснеме.

Бесконечна сложувалка без рабови или одредена форма

Сложувалката на која е прикажана карта од Земјата нема ниту рабови, ниту точно одредена форма и е направена од иверица од бреза.

Дали пробиотиците се навистина корисни?

Што ако би можеле да земате пилула која би се справила со вашата депресија, констипација, дијареа, егзема, кариес и која би ви го зајакнала имунитетот?

Физичарите одредиле нова дефиниција за килограмот

Речиси 150 години официјалната тежина на килограмот е одредена со цилиндер од платина заклучен во сеф во Франција.

22 необични миленичиња што луѓето навистина ги чуваат

Луѓето чуваат миленици уште многу одамна, но некои луѓе сакаат да ги однесат работите чекор подалеку.

Експеримент: Колку е тешко да се излезе од ментална установа?

Дали некогаш сте си помислиле како е да бидете затворени во ментална установа иако сте совршено здрави?