Есен во Амстердам

Амстердам е магичен град. Оваа метропола што всушност наликува на мало и пријатно селце е едно од најубавите места на планетата Земја, особено во текот на есента. Додека шетате низ Амстердам, ќе имате чувство како да не сте на овој свет. Токму затоа и решивме да ги споделиме со вас фотографиите на еден неверојатен фотограф што ќе ви помогнат барем виртуелно да прошетате на ова незаборавно место.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар