Погледнете какви торти прави оваа Американка која навистина има талент

Погледнете какви торти прави оваа Американка која навистина има талент

Али е Американка која се преселила во Холандија и таму ги продава своите прекрасни торти. Таа отсекогаш сакала да прави торти, а потоа и другите да ги вкусат и да купуваат. Изгледа дека успеала во тоа!


 

Ver esta publicación en Instagram

 

This is a very special cake. A couple of months ago I felt inspired to create a cake in the style of the Japanese art form- Kintsugi- to represent being broken but put back together again and finding beauty in those flaws. That cake was so personal and heartfelt and I am so incredibly touched that @rocketsnwaterfalls connected with it and asked me to re-create it for her 28th birthday! Happy Birthday, Sweetheart! I hope the coming years continue to bring you live and healing! 💖💖 Gold dust- @rainbow_dust_colours Gold chocolate balls- @sprinklelicious_nl Fondant- @funcakes_creative_baking Letter Embossers- @pmecake Black Cocoa Powder- @baktotaalbouwhuis

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Allie (@smashcakesholland) el

Погледнете ги овие колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар