Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Катерина Мун е артистка која секогаш ја прикажува својата креативност преку прекрасни печени колачиња. Едни од нејзините најпознати и најомилени колачиња се оние инспирирани од „Војна на Ѕвездите“ за кои сме сигурни дека сите обожаватели ќе сакаат да ги вкусат.

Катерина го започнала ова како хоби, но потоа тоа се претворило во работа. За нејзините креации таа вели дека ѝ се потребни околу 15 часа распоредени во два до три дена. Таа има и друга работа, па најчесто ги пече колачињата вечер. Вели дека оваа работа е терапевтска за неа и ѝ претставува големо задоволство. Во продолжение погледнете неколку од нејзините креации. Освен на ликовите од „Војна на Ѕвездите“, исто така можете да се потсетите и на други ликови, на пример Пикачу од „Поќемон“.

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

Колачиња инспирирани од „Војна на Ѕвездите“

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Katrina (@sugardevotion) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Katrina (@sugardevotion) el

Погледнете ги овие фотографии од креативна и вкусна уметност со храна.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар