Многу креативна и вкусна уметност со храна

Изгледа дека Инстаграм станува сѐ повеќе и повеќе една од оние социјални мрежи кои едноставно ве поттикнуваат да бидете покреативни. Токму тоа може да се забележи и во фотографиите на Дарина Косар од Украина која создава неверојатна уметност од храна. Погледнете само колку вешто таа ги изработува овие вкусни оброци…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар