Архитектурата во Њу Орлеанс навечер раскажува приказни за градот

Архитектурата во Њу Орлеанс навечер раскажува приказни за градот

Градот Њу Орлеанс е магично место преполно со разновидна историја и мистерија. Фотографот Френк Рел успеал да направи прекрасна вечерна серија од фотографии наречена „New Orleans Nightscapes“ коишто ја доловуваат суштината на овој град. Тој со помош на долга експозиција го снимил моќното чувство и неописливата убавина на својот роден град.

Архитектурата во Њу Орлеанс навечер раскажува приказни за градот

Артистот се фокусира на прекрасната архитектура затоа што, како што тој вели:

„Мислам дека во градбите во Њу Орлеанс, односно во самиот центар на архитектурата, се наоѓаат приказните за овој град. Тие се вградени во архитектурата. И постојат многу различни приказни и многу различни карактери.“

Архитектурата во Њу Орлеанс навечер раскажува приказни за градотБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар