Топол минималистички стан во студената Москва

Минималистичкиот дизајн најчесто значи жртвување на топлината на станот за добивање на поголема функционалност, но од секое правило има отстапувања. Така е и во овој случај. Топол минималистички стан во студената МоскваОвој прекрасен стан од 100 метри квадратни се наоѓа во Москва, Русија и плени со својата топлина и комфор. Дело е на дизајнерскиот тим од компанијата „ZE|Workroom studio“, а сопствениците побарале да добијат светол и просторен дом со многу место за складирање на работи. Сепак, дизајнерите своеволно „додале малку магија“ при дизајнирањето и резултатите се фантастични. Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената МоскваВо домот владее хармонија, а боите фантастично се дополнуваат и му даваат живост на овој прекрасен дом. Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва Топол минималистички стан во студената Москва


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар