23 декември 2014 | Кафе пауза

10 работи кои хороскопските знаци најмногу ги мразат

Секој човек се вади од такт поради различни причини, а 10 од нив се заеднички за припадниците на различните хороскопски знаци.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

8 непишани правила во врска со животот кои не треба да ги забораваме

Многу луѓе наидуваат на тешкотии кога станува збор за соочување со чувствата и проблемите во нивниот живот. Секој се справува со нив како знае и умее, но за жал, често се случува да одиме во крајност.

10 дена екстремни временски услови во Словенија резултирале со пејзажи како од бајките

Словенскиот фотограф Марко Корошец бил доволно храбар да се искачи на планината Јаворник во Словенија по 10-дневното беснеење на снежната бура на почетокот на декември.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

Мислеле дека посвојуваат мини-прасе, но по 2 години и 300 кг сфатиле дека чуваат свиња во целосна големина

Не е едноставно да се чува свиња и не секој би можел да успее во тоа, па погледнете како тие се снаоѓаат со ова слатко животно во нивниот дом...

Новогодишната атмосфера ширум светот

Луѓето од сите краеви на светот се понесени од празничната магија која ја носи овој период од годината, па на социјалните мрежи ги споделуваат своите новогоднишно украсени градови.
Датум: 23 дек 2014

Зошто излегуваме со момци кои не ни се допаѓаат?

Да, ни се случило на сите нас. Еве зошто некогаш девојките излегуваат со момци кои не им се допаѓаат вистински.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

Направете сами: Преслатки снешковци како декорација во вашите домови

Сè што ќе ви биде потребно е малку време, внимание и креативност за да донесете насмевки на лицата на вашите најсакани.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

Како да добиете сè што сакате во 2015?

Новата година е нов почеток и од 2015, која ни е на прагот, вие ќе го извлечете најдоброто од себе и ќе добиете сè што сакате.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги објавите на ФБ за празниците

Ова се нештата кои сите ние ги правиме поттикнати од празничната еуфорија и сосема е во ред.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

10 грешки кои е добро да ги направите во вашите 20-ти

Еве кои грешки ги правиме сите во нашите 20-ти, но и зошто тоа е во ред.
Датум: 23 дек 2014
, Автор: