10 работи кои хороскопските знаци најмногу ги мразат

10 работи кои хороскопските знаци најмногу ги мразат

Секој човек се вади од такт поради различни причини, а 10 од нив се заеднички за припадниците на различните хороскопски знаци.

10-raboti-koi-horoskopskite-znaci-najmnogu-gi-mrazat-kafepauza.mk

Овните најмногу мразат:

 1. Луѓе кои се влечкаат додека одат
 2. Неодговарање на телефонски повици
 3. Мобилни телефони и воопшто апарати кои не работат
 4. Животни во кафез
 5. Луѓе кои објавуваат интимни работи на социјалните мрежи
 6. Луѓе кои заобиколуваат и зборуваат пола саат додека да дојдат до поентата
 7. Луѓе кои не знаат да танцуваат
 8. Луѓе кои не знаат да се облечат соодветно за приликата
 9. Доцнење на автобуси, возови, авиони
 10. Народна музика

Биковите најмногу мразат:

 1. Фалбаџии
 2. Неорганизираност и неред
 3. Искинати алишта
 4. Лоши готвачи
 5. Некултурно однесување во јавност
 6. Зборување во јавност
 7. Луѓе кои не ставаат дезодоранс
 8. Кога се предмет на туѓи шеги
 9. Кога имаат чувство дека не се доволно паметни или дораснати на ситуацијата
 10. Лоша храна и воопшто лошиот однос цена-квалитет

Близнаците најмногу мразат:

 1. Луѓе кои немаат смисла за хумор
 2. Кога не го добиваат вниманието што го заслужуваат
 3. Расипани часовници и будилници кои не ги разбудиле
 4. Лошо вино
 5. Неудобни чевли, особено кога во нив не можат да играат
 6. Луѓе кои бавно зборуваат
 7. Луѓе кои бавно одат
 8. Песимизам
 9. Луѓе кои се зависни од некого или нешто
 10. Неможност за користење технологија

Раковите најмногу мразат:

 1. Луѓе кои рано ги будат или подрануваат во однос на договореното
 2. Големи жештини
 3. Волна и други материјали од кои ги чеша кожата
 4. Кога треба да спијат на кауч или во неудобен кревет
 5. Лошо облекување
 6. Туѓи критики
 7. Насилни филмови и општо насилство меѓу луѓето
 8. Неблагодарни деца
 9. Кога ќе ги изгубат диоптриските или очилата за сонце
 10. Луѓе кои незаслужено им ја крадат славата

Лавовите најмногу мразат:

 1. Луѓе кои се облекуваат подобро од нив
 2. Луѓе кои возат подобри автомобили од нив
 3. Игнорирање
 4. Кога некој намерно поттикнува љубомора
 5. Студ
 6. Жештина
 7. Кога се принудени да одат во црква
 8. Кога на сончев ден се принудени да седат во затворено
 9. Кога луѓето им велат да успорат
 10. Ако не се во можност или им е забрането да флертуваат

Девиците најмногу мразат:

 1. Неорганизирани и неуредни луѓе
 2. Невозвратени телефонски повици
 3. Доцнење
 4. Луѓе кои не си ги подмируваат сметките
 5. Луѓе кои не ги враќаат позајмените предмети
 6. Губење време на неважни работи
 7. Луѓе кои прават граматички грешки
 8. Претерано пцуење
 9. Емотивни сцени во јавност
 10. Стенд-ап комичари

Вагите најмногу мразат:

 1. Луѓе кои им велат да ја намалат музиката
 2. Луѓе кои се преправаат дека се подобри одошто се
 3. Кучешки измет во парковите и на други јавни места
 4. Крадци
 5. Луѓе кои се сурови кон животните
 6. Луѓе кои не се трудат околу пријателите
 7. Секс за една вечер
 8. Лоши фризури
 9. Секакви видови зависности, особено од дрога
 10. Некултурно однесување

Скорпиите најмногу мразат:

 1. Луѓе на кои ќе им го позајмат пенкалото и потоа никогаш не им го враќаат
 2. Љубовници кои не можат да доживеат оргазам
 3. Кога партнерот ги прави љубоморни
 4. Кога некој е подобар од нив во што било
 5. Луѓе кои си играат со храна
 6. Кога ќе станат жртва на озборување
 7. Кога ги обвинуваат дека се неверни
 8. Луѓе кои слепо следат трендови
 9. Луѓе кои тврдат дека се видовити или имаат натприродна моќ
 10. Луѓе кои се паркираат притоа зафаќајќи две места

Стрелците најмногу мразат:

 1. Луѓе кои премногу се жалат
 2. Гужви
 3. Кога луѓето со кои патуваат се болни
 4. Критика дека лошо менаџираат со парите
 5. Доцнење
 6. Изгубен багаж
 7. Малтретирање животни
 8. Луѓе кои се плашат да ризикуваат
 9. Преголеми очекувања
 10. Тврдоглави ставови

Јарците најмногу мразат:

 1. Фалбаџии без причина
 2. Да позајмуваат пари од нив
 3. Луѓе кои не си стојат на зборот
 4. Луѓе кои немаат цврсти ставови
 5. Кога ги обвинуваат за нешто што не се виновни
 6. Метросексуалци
 7. Родители кои не ги дисциплинираат своите деца
 8. Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби
 9. Лоши фризури
 10. Пасивни и мрзливи луѓе

Водолиите најмногу мразат:

 1. Здодевни луѓе
 2. Разговор за минатото
 3. Психијатри
 4. Озборување и измислување
 5. Непрактични луѓе, кои знаат сè само во теорија
 6. Недостаток на лојалност
 7. Немиени раце
 8. Игнорирање
 9. Примитивен начин на размислување
 10. Преголеми очекувања

Рибите најмногу мразат:

 1. Луѓе кои привлекуваат внимание со прегласно смеење
 2. Луѓе кои бегаат од кавги
 3. Големи жештини
 4. Алкохоличари
 5. Бавни возачи
 6. Осудување
 7. Сурово однесување кон деца
 8. Сурово однесување кон животни
 9. Несовесност кон околината
 10. Пикање на носот во туѓите проблеми


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар