11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги објавите на ФБ за празниците

Како прво, да се разбереме, не „хејтаме“. Ова се нештата кои сите ние ги правиме поттикнати од празничната еуфорија и сосема е во ред. Еве што вие и вашите пријатели ќе постирате на социјалните мрежи овие празници, што само ќе ја збогати празничната еуфорија.

1. Вашата елка

Прекрасно изгледа и ќе ја споделите.

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги постирате на ФБ за празниците

2. Вашата шолја за кафе

Во зимски амбиент, шолја топло кафе, чај или какао. Бидејќи изгледа добро.

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги постирате на ФБ за празниците

3. Во трговски

Бидејќи е прекрасно украсено а вие се чувствувате убаво.

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги постирате на ФБ за празниците

4. Вие со вашите родители, браќа/сестри или деца

Бидејќи сите се празнично расположени и сакаат да се сликаат.

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги постирате на ФБ за празниците

5. Вие на автобуска/железничка или пејзаж од авионот додека слетува

Бидејќи е кул, сегде има гужва за празниците.

6. Вашето милениче облечено во духот на празниците

Само што му облековте новогодишно џемперче на вашето куче, секако дека ќе го сликате!

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги постирате на ФБ за празниците

7. Како изминатава година била прекрасна а онаа што доаѓа ќе биде уште подобра

Малку мотивациски статус за вашите постигнати успеси и она што очекувате 2015 да ви го донесе.

8. Вие на тропски остров

Ако имате можност да посетите топло место, сигурно ќе им се пофалите на пријателите. Јас ја дочекувам Нова година во костим за капење, вие смрзнувате, ха ха!

9. Вашите колачиња

Само што направивте колачиња без да ја запалите кујната. Има да им кажете на сите!

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги постирате на ФБ за празниците

10. Колку сте изеле

И дека стомакот ќе ви пукне во секој момент.

11. Слики од зимскиот одмор

Вие на скијање, вие на снежна планина, со шолја чај во рака на тераса со поглед кон снежниот град.

11 постови кои вие и вашите пријатели ќе ги постирате на ФБ за празниците


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар