Како реагираат кучињата на магични трикови?

Сте се запрашале ли некогаш како би реагирале кучињата на магија? Погледнете.

Топ 7 документарни филмови кои мора да ги погледнете

Од спортски документарци, преку филмови за планетата на која живееме, па сè до приказна за обична шолја кафе - ви ги претставуваме топ 7-те документарци.
Датум: 23 мар 2014
, Автор:

Најдобро облечените животни на Инстаграм

Погледнете ја оваа слатка колекција од домашни миленичиња која веднаш ќе повика насмевка на вашето лице.

Спакувај ми пролет

Сакам да си ја спакувам росата од тревата и цветовите за да си ја имам преку целата година. И оној мирис на свежо косена трева, или на расцветаните гранки на дрвјата. Пролет да си спакувам во мало кутиче...
Датум: 23 мар 2014
, Автор:

Архитектонско совршенство во Холивуд во сопственост на Авичи

Имајќи ја предвид нејзината локација на падините на Холивуд Хилс, овва прекрасна куќа и не може да нуди ништо друго освен ваков убав поглед над Лос Анџелес.