зајдисонце | Кафе пауза

Фотограф создава неверојатни фотографии со картонски силуети за време на зајдисонце

Џон Маршал е фотограф кој во последните 5 години создава серија од фотографии за кои користи големи листови картон сечејќи ги во имагинативни форми.

Цитати за зајдисонца што ќе ви ги стоплат срцата

„Секое зајдисонце го носи ветувањето за нова зора.“

Направете го ова лето незаборавно! 14 креативни идеи за супер летни фотографии

Летото е најубаво време за фотографирање. Сино небо, жешко сонце, ладна вода... Сето ова ја трансформира обичната фотографија во супер летна уметност.

Прекрасниот Њујорк од птичја перспектива

Ова видео е направено од Џејсон Хокс, а на него е претставен строгиот центар на Менхетен, односно деловниот дел од градот од птичја перспектива.

Мистеријата зад синото небо

„Сини неба ми се насмевнуваат. Ништо друго освен сини неба не гледам јас...“ - Ирвин Берлинг

Зимска прошетка по Гренланд

Гренланд е дански остров во Северна Америка за кого прва асоцијација се Ескимите и вечната зима. Впрочем, таму и нема ништо друго, но и тоа е доволно да изнуди восхит кај оние што го виделе.

Зошто ја сакаме есента?

Топло чајче или кафе додека надвор врне а вие се опуштате со добра книга... Зимници, вкусни јадења и пити подготвени со сезонско овошје. Мирисот на ајвар или слатко...
Датум: 15 ное 2012
, Автор:

Тајната на живописните есенски зајдисонца

Сигурно сте забележале дека кога ќе дојде крајот на летото и почетокот на есента, боите кои го облеваат небото додека сонцето заоѓа се поубави од кога било.

Зајдисонцето ширум светот

Во зависност од временските услови, небото на зајдисонце може да добие црвена, жолта, виолетова или зелена боја. Погледнете како изгледа зајдисонцето во различни делови од светот.
Датум: 10 сеп 2012

Важни настани во секоја врска

Во секоја љубовна врска постојат одредени настани на кои треба да им се пријде со внимание и свест, значајни моменти кои можат да променат многу и мигови кои секогаш остануваат во сеќавањата...
Датум: 01 авг 2012
, Автор:

Прекрасни силуети на зајдисонце

Силуети кои раскажуваат приказни...
12